Високотехнологічні електронні системи сучасного автомобіля гарантують стабільну роботу і безпечну експлуатацію транспортного засобу. Поява помилок в роботі таких систем тягне за собою серйозні поломки дорогих елементів і, як наслідок, високі витрати.

Комп’ютерна діагностика авто: цілі та завдання

Уникнути програмного збою або несправності в функціонуванні елементів складних механізмів допомагає комп’ютерна діагностика автомобіля. В рамках діагностичних заходів відбувається зчитування та обробка кодів помилок, виявлених при аналізі дії основних вузлів і агрегатів.

Діагностичне обладнання включає в себе спеціальні засоби контролю, такі як діагностичні сканери певної марки, багатофункціональні стенди, а також переносні зчитувачі, відомі як «рідери». Всі ці пристрої підключаються до діагностичного роз’єму авто. Спеціалізована комп’ютерна техніка дозволяє не тільки фіксувати будь-які зміни в роботі різних систем, але і стирати знайдені коди помилок з метою їх корекції.

Дізнатися про можливі дефекти і поточних помилках водій може завчасно. Бортові системи сучасного автомобіля обладнані електронним блоком управління з функцією самодіагностики, які аналізують основні системи автомобіля і оповіщає водія про їхню несправність.

Автовиробники рекомендують регулярно проводити комп’ютерну діагностику авто для забезпечення безвідмовної роботи найважливіших систем машини. Тільки високоточне обладнання, за допомогою численних електронних датчиків і чіпів, здатне розпізнати неполадку в програмному забезпеченні того чи іншого вузла.

Етапи проведення самодіагностики в Харкові

Комп’ютерна діагностика незалежно від марки і моделі автомобіля включає в себе кілька етапів. Зазвичай, щоб комплексно діагностувати всі несправності транспортного засобу, фахівця потрібно близько 30 хвилин. Тривалість аналізу однієї системи, наприклад, АБС, займає близько 10-15 хвилин. Щоб упевнитися в правильності дій співробітника сервісного центру, власнику автомобіля важливо знати, як проходить діагностика.

Зазвичай першим етапом проводиться загальна комп’ютерна діагностика, в ході якої тестування відбувається без активації основних систем. Аналогове тестування на цьому етапі проводиться з метою перевірки системи електрики, а саме: з’єднань, акумуляторної батареї і генератора.
При динамічної перевірки машина фіксується на стенді, оснащеному спеціальними датчиками, за допомогою яких дані про роботу систем передаються для подальшого аналізу на комп’ютер.
На даному етапі видаляється (скидається) зібрана бортовий системою база даних, а також активується керуючий пристрій для збору інформації. Зафіксовані в процесі діагностики коди помилок дешифрируются за допомогою професійних додатків. В результаті фахівець отримує точні дані про неполадку будь-якої електронної системи автомобіля.

Коли проходити комп’ютерну діагностику авто в Харкові

Виробники автомобілів рекомендують проводити комплексну комп’ютерну діагностику не рідше 1 разу на рік за умови, що автомобіль справний, а на бортовому комп’ютері не помітні піктограми з помилками. При появі дивних звуків, нехарактерних для машини ривків або поштовхів під час руху необхідно якомога швидше звернутися в надійний сервісний центр з метою ретельної діагностики всіх систем. Це варто зробити і в разі, коли машина не попереджає про поломку, але ви відчуваєте, що її поведінка змінилася.

Комп’ютерна діагностика двигуна автомобіля проводиться в тому випадку, якщо ви помітили, що двигун видає сторонні звуки, працює нестабільно, втрачає потужність, а витрата палива змінився в бік збільшення. В ході діагностики фахівці зазвичай перевіряють систему уприскування, коректність функціонування електрики, а також вимірюють компресію.

Діагностика автоматичної коробки передач показана при виникненні проблем з перемиканням швидкостей, невластивих автомобілю ривків, поштовхів і пробуксовок, або при виявленні витоку масла.

Підвіску слід перевірити, якщо гума автомобіля зношується нерівномірно, а при маневрах під час руху чути гучний стукіт. Крім комп’ютерної діагностики співробітник СТО зобов’язаний провести візуальний огляд несправну систему і дати необхідні рекомендації по ремонту автомобіля.

Висококваліфіковані фахівці СТО CityGaz якісну комп’ютерна діагностика авто Харків з використанням сертифікованого обладнання, рекомендованого зарубіжними автовиробниками. Високий рівень сервісу і вигідна для автовласників вартість робіт є основними причинами довіри численних клієнтів Сто CityGaz. Сучасні системи діагностики, що застосовуються в наших сервісних центрах, дозволяють своєчасно виявити несправності, істотно знизивши витрати на утримання та подальший ремонт автомобіля.

Рубрики: Блог

0 комментариев

Добавить комментарий

Avatar placeholder

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заказать звонок
+
Жду звонка!