Кузов автомобіля має високу міцність, але, незважаючи на це навіть випадкове зіткнення з перешкодою може привести до появи на його поверхні вм’ятини. Причому частіше страждають виступаючі його елементи, наприклад, крило.
Незважаючи на те, що невелика вм’ятина, що з’явилася на ньому, не загрожує безпеці поїздки, її слід негайно усунути. Вона не тільки псує зовнішній вигляд транспортного засобу, але призводить до поступового руйнування металу. На місці дефекту швидко віддаляється шар ЛКП, що призводить до появи на металі іржі, а вона здатна «з’їсти» залізо протягом декількох місяців. Щоб цього не сталося, слід виконати випрямлення вм’ятини.

Чим можна виконати ремонт.

Найзручнішим і швидким способом випрямлення крила є звернення до фахівців, які за допомогою спеціального обладнання виконають всі необхідні роботи. Однак це зажадає від власника авто досить великих витрат. При наявності бажання і деякого досвіду, а також необхідних інструментів виконати рихтування можна і самостійно.
Для виконання ремонту знадобиться приміщення, де будуть відбуватися роботи. Також слід підготувати інструмент. Який він буде, залежить від способу випрямлення, яке може здійснюватися:

домкратом;
зворотним молотком;
вакуумними присосками;
промисловим феном.
При виконанні ремонту необхідно бути гранично акуратним, щоб не відбулося відшаровування ЛКП. Це позбавить від необхідності подальшої грунтовки, шпаклівки та фарбування ділянки, що позитивно позначиться на вартості ремонту і швидкості його проведення. Найбільш простими і доступними для водія варіантами інструментів є домкрат і зворотний молоток.

Ремонт за допомогою домкрата.

Даний інструмент застосовується для випрямлення крила в разі, якщо вм’ятина великого розміру. Буде потрібно підібрати домкрат відповідного розміру, а також підготувати необхідні матеріали. Всі роботи здійснюються в наступному порядку:

забезпечується вільний доступ до внутрішньої частини крила.
Для цього знімається все зайве устаткування, арматура;
Домкрат фіксується навпроти вм’ятини;
Щоб на вм’ятину було надано потрібну дію, необхідно використовувати два бруска з рівною поверхнею. Один з них під пошкоджену ділянку крила, а інший — під основу домкрата;
Акуратно діючи домкратом, вдасться витягнути вм’ятину і відновити рівність крила.

Ремонт за допомогою домкрата можливий в тих випадках, коли місце пошкодження спочатку мало рівну поверхню. Ділянки з вигинами вирівняти даним інструментом дуже складно.

Вирівнювання зворотним молотком.

Даний інструмент використовується в тих випадках, коли неможливо виконати демонтаж крила. За допомогою зворотного молотка досить просто прибрати невеликі вм’ятини, а весь процес відбувається в такій послідовності:

пошкоджену ділянку очищається і промивається. Усуваються сліди корозії;
до центру вм’ятини фіксується один кінець інструменту. Для цього використовується аплікатор або присоска, вони не завдадуть шкоди ЛКП, а залишки клею легко усунути звичайною водою;
потім необхідно поступово збільшую силу почати бити по ручці інструменту вантажем, який буде переміщатися уздовж корпусу.

В результаті буде відбуватися поступове вирівнювання дефекту. Після завершення робіт слід отлепить молоток від ділянки.

Рубрики: Блог

0 комментариев

Добавить комментарий

Avatar placeholder

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заказать звонок
+
Жду звонка!