Неприємний скрип гальм під час зупинки авто — це не тільки дратівливий чинник. Даний звук свідчить про певні проблеми гальмівної системи. Тому при його виникненні водієві необхідно виконати огляд автомобіля або звернутися в автосервіс, де фахівці проведуть діагностику, і визначать причину появи скреготу, скрипу.

Самостійна перевірка гальм.

З’являється скрип гальм повинен насторожити кожного автомобіліста, адже це звук свідчить про несправності найважливішого вузла авто. І в більшості випадків водієві при виникненні даної ситуації необхідно звернутися в автосервіс. Також можна виконати самостійний огляд гальмівної системи.
Колодки гальм мають металеві «пелюстки», які показуються на поверхні при сильному зносі колодки. Вона починає взаємодіяти з поверхнею диска, від чого і з’являється неприємний звук. Установка даних «пелюсток» дозволяє вчасно зреагувати власнику авто, який повинен задуматися про заміну колодок.

Також можна орієнтуватися на свідчення індикатора, який загоряється в разі сильного зносу колодок.
Для самостійно перевірки гальм необхідно повернути кермо до упору убік, і потім за допомогою ліхтаря підсвітити місце, де знаходяться колодки. В даному випадку їх товщина визначається візуально. У тому випадку, якщо товщина колодок достатня для подальшої експлуатації, але скрип з’являється, слід негайно відвідати автосервіс.

Цілком ймовірно, що на їх поверхні є дефекти у вигляді тріщин, що може привести до їх несподіваного виходу з ладу під час гальмування на дорозі. А це загрожує аварійною ситуацією.

Поява скрипу через вібрацію.

Скрип може з’явитися не тільки через поломки колодок, а й з-за вібрації, що утворюється на ділянці колодок і диска. В такому випадку звук стає схожим на сильний «вереск». В даному випадку багато водіїв для запобігання його появи між поршнем супорта і колодкою поміщають пластину, яка поглинає вібрацію.
Нерідко причиною виникнення скрипу є невмілі дії співробітників приватних автомайстерень, які навмисно видаляють таку пластину. В результаті вже через деякий час з’являється звук, що вимагає від автовласника повторного відвідування СТО. У такому випадку рекомендується звернутися в іншу автомайстерню, фахівці якої розкажуть, чи є пластина і наскільки правильно вона була встановлена.

Чому видають скрип нові колодки.

Спровокувати появу неприємного звуку при гальмуванні може не тільки відсутність пластини. Дана проблема може виникнути і у нових колодок. У цьому випадку варто дивитися на їх якість. Цілком ймовірно вони низької якості.

Також скрип може з’явитися і через новизни даних елементів. Необхідно дати колодкам притертися і вже через кілька днів інтенсивної експлуатації звук пропаде. Якщо ж цього не відбувається, і скрип залишається тривалий час, то це привід звернення до СТО.
Виникнути неприємний звук може і через попадання в вузол бруду. Вона залишається на робочій поверхні, а потім висихає. Дрібні тверді частинки в даному випадку і провокують появу скрипу.

Для усунення даного явища необхідно зняти колесо, очистити і промити його, виконати очистку супорта вручну (із застосуванням щітки) і спеціальним засобом.

Рубрики: Блог

0 комментариев

Добавить комментарий

Avatar placeholder

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заказать звонок
+
Жду звонка!